دسته بندي ها

جستجو

لينک هاي روزانه

جعبه پیام
امکانات


آخرين نوشته ها

 • واکنش رسانه فرانسوی به لباس کوه روحانی
 • تصاویر: کوهنوردی روحانی در ارتفاعات تهران
 • ایران در پایان ریاست جمهوری خاتمی مهم‌ترین قدرت منطقه بود
 • کلافگی شدید کاخ سفید از انتقادات اسرائیل به توافق ژنو
 • احمدی‌نژاد روحانی را به مناظره فراخواند
 • روحانی: به وعده‌هایمان به مردم کردستان وفاداریم
 • روحانی و پاپ شگفتی آفرین های سال 2013
 • ظریف در صفحه فیسبوکش : برای رایزنی با مقامات عربستان هر زمان که انها آمادگی داشته باشند ، آماده ایم
 • مناظره زیباکلام با قدیری ابیانه
 • لازم است بر مشترکات تکیه کنیم و در کنار یکدیگر بایستیم
 • دربرخورد با فتنه گران ارفاق وکوتاهی کرده ایم
 • پیامدهای فقدان مدیریت واحد در سیستم رسانه ای دولت
 • گلایه‌های شدید ظریف از رسانه‌های اصولگرا+عکس
 • قول های تلفنی اوباما به ملک عبدالله و نتانیاهو جواب نداد:
 • روحانی: دستاوردهای ژنو فراتر از مسایل هسته ای است
 • وزارت خارجه متن رسمی اقدام مشترک ایران و غرب را منتشر کرد
 • اروپا و آمریکا زیر توافق خود می‌زنند؟
 • شکایت از محمود احمدی‌ نژاد چیست؟
 • عکس/ مهدی هاشمی در معارفه ولایتی
 • حضرت زینب (سلام الله علیها) چگونه واقعه کربلا را در تاریخ زنده نگه داشتند؟
 • آرشيو

  خبرنامه

  آمار

  آنلاین : 1
  بازدید امروز : 44
  بازدید دیروز : 32
  بازدید هفته گذشته : 44
  بازدید ماه گذشته : 770
  بازدید سال گذشته : 6155
  کل بازدید : 25134

  لينک دوستان

  بدانكه در روز ورود آن حضرت به كربلا خلاف است واصح اقوال آنست كه ورود آن جناب به كربلا در روز دوم محرم الحرام سال شصت و يكم هجرت بوده است.
  SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

  به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از مشرق، بدانكه در روز ورود آن حضرت به كربلا خلاف است واصح اقوال آنست كه ورود آن جناب به كربلا در روز دوم محرم الحرام سال شصت و يكم هجرت بوده و چون به آن زمين رسيد پرسيد كه اين زمين چه نام دارد؟ عرض كردند كربلا مي‌نامندش، چون حضرت نام كربلا شنيد گفت:
   
  اّلّلهُمَّ اِنّ اَعُوذُبِكَ مِنَ الْكَرْبِ وَالْبَلآءِ
   
  پس فرمود كه اين موضوع كرب و بلا و محل محنت و عنا است فرود آئيد كه اينجا منزل و محل خيام ما است، و اين زمين جاي ريختن خون ما است. و در اين مكان واقع خواهد شد قبرهاي ما، جدم رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم به اينها پس در آنجا فرود آمدند. و جز نيز با اصحابش در طرف ديگر نزول كردند و چون روز ديگر شد عمر بن سعد (ملعون) با چهار هزار مرد سوار به كربلا رسيد و در برابر لشكر آن امام مظلوم فرود آمدند.
   
  ابوالفرج نقل كرده پيش از آنكه ابن زياد عمر سعد را به كربلا روانه كند او را ايالت ري داده و والي ري نموده بود چون خبر به ابن زياد رسيد كه امام حسين عليه السلام به عراق تشريف آورده پيكي به جانب عمر بن سعد فرستاد كه اولا برو به جنگ حسين و او را بكش و از پس آن به جانب ري سفر كن. عمر سعد به نزد ابن زياد آمده گفت اي امير از اين مطلب عفو نما گفت ترا معفو مي‌دارم و ايالت ري از تو باز مي‌گيرم عمر سعد مردد شد مابين جنگ با امام حسين عليه السلام و دست برداشتن از ملك ري لاجرم گفت مرا يك شب مهلت ده تا در كار خويش تاملي كنم پس شب را مهلت گرفته و در امر خود فكر نمود، آخرالامر شقاوت بر او غالب گشته جنگ سيدالشهداء عليه السلام را به تمناي ملك ري اختيار كرد، روز ديگر به نزد ابن زياد رفت و قتل امام عليه السلام را بر عهده گرفت پس ابن زياد با لشكر عظيم او را به جنگ حضرت امام حسين عليه السلام روانه كرد.
   
  سبط ابن الجوزي نيز فريب به همين مضمون را نقل كرده، پس از آن محمد بن سيرين نقل كرده كه مي‌گفت معجزه‌اي از اميرالمومنين عليه السلام در اين باب ظاهر شد، چه آن حضرت گاهي كه عمر سعد را در ايام جوانيش ملاقات مي كرد به او فرموده بود واي بر تو يابن سعد چگونه خواهي بود در روزي كه مردد شوي مابين جنت و نار و تو اختيار جهنم كني.
   
  و بالجمله چون عمر سعد وارد كربلا شد عروه بن قيس احمسي را طلبيد و خواست كه او را به رسالت به خدمت حضرت بفرستد و از آن جناب بپرسد كه براي چه به اينجا آمده‌اي و چه اراده داري، چون عروه از كساني بود كه نامه براي آن حضرت نوشته بود حيا مي‌كرد به سوي آن حضرت برود و چون سخن گويد، گفت مرا معفو دار و اين رسالت را به ديگري واگذار، پس ابن سعد بهر يك از رؤساي لشكر كه مي گفت باين علت ابا مي‌كردند زيرا كه اكثر آنها از كساني بودند كه نامه براي آن جناب نوشته بودند و حضرت را به عراق طلبيده بودند پس كثير بن عبدالله كه ملعوني شجاع و بي‌باك و بي‌حيائي فتاك بود برخاست و گفت كه من براي اين رسالت حاضرم و اگر خواهي ناگهاني او را به قتل در آورم عمر سعد گفت اين را نمي‌خواهم وليكن برو به نزد او و بپرس كه براي چه باين ديار آمده.

  پس آن لعين متوجه لشكرگاه آن حضرت شد. ابوثمامة صائدي را چون نظر بر آن پليد افتاد به حضرت عرض كرد كه اين مرد كه به سوي شما مي‌آيد بدترين اهل زمين و خونريزترين مردم است اين بگفت و به سوي كثير شتافت و گفت اگر به نزد حسين عليه السلام خواهي شد شمشير خود را بگذار و طريق خدمت حضرت را پيش دار گفت لاوالله هرگز شمشير خويش را فرو نگذارم همانا من رسولم اگر گوش فرا داريد ابلاغ رسالت كنم وار نه طريق مراجعت گيرم. ابوثمامه گفت پس قبضه شمشير ترا نگه مي دارم تا آنكه رسالت خود را بيان كني و برگردي گفت به خدا قسم نخواهم گذاشت كه دست بر شمشيرم گذاري گفت به من بگو آنچه داري تا به حضرت عرض كنم و من نمي‌گذارم كه چون تو مرد فاجر و فتاكي با اين حال به خدمت آن سرور روي، پس لختي با هم بد گفتند و آن خبيث به سوي عمر سعد برگشت و حكايت حال را نقل كرد، عمر قره بن قيس حنظلي را براي رسالت روانه كرد. چون قره نزديك شد حضرت با اصحاب خود فرمود كه اين مرد را مي‌شناسيد؟ حبيب من مظاهر عرض كرد بله مرديست از قبيله حنظله و با ما خويش است و مردي است موسوم به حسن راي و من گمان نمي‌كردم كه او داخل لشكر عمر سعد شود.

  پس آن مرد آمد به خدمت آن حضرت و سلام كرد و تبليغ رسالت خود نمود، حضرت در جواب فرمود كه آمدن من بدينجا براي آنست كه اهل ديار شما نامه‌هاي بسيار به من نوشتند و به مبالغه بسيار مرا طلبيدند، پس اگر از آمدن من كراهت داريد برمي‌گردم و مي‌‌روم پس حبيب رو كرد به قره و گفت واي بر تو اي قره از اين امام به حق روي مي‌گرداني و به سوي ظالمان مي‌روي بيا ياري كن اين امام را كه به بركت پدران او هدايت يافته‌اي، آن بي‌سعادت گفت پيام ابن سعد را ببرم و بعد از آن با خود فكر مي‌كنم تا ببينم چه صلاح است. پس برگشت به سوي پسر سعد و جواب امام را نقل كرد، عمر گفت اميدوارم كه خدا مرا از محاربه و مقاتله با او نجات دهد. پس نامه‌اي بابن زياد نوشت و حقيقت حال را در آن درج كرده براي ابن زياد فرستاد. حسان بن فائد عبسي گفت كه من در نزد پسر زياد حاضر بودم كه اين نامه بدو رسيد چون نامه را باز كرد و خواند گفت:
  يِرجُوُ النَّجاتَ وَلاتَ حينَ مَناصٍ
  الانَ اِذْ عُلّقَتْ مُخالِبُنابِه
   
  يعني الحال كه چنگالهاي ما بر حسين بند شده در صدد نجات خود برآمده و حال آنكه ملجاء و مناصي از براي رهائي او نيست. پس در جواب عمر نوشت كه نامه تو رسيد به مضمون آن رسيدم، پس الحال بر حسين عرض كن كه او و جميع اصحابش براي يزيد بيعت كنند تا من هم ببينم راي خود را در باب او بر چه قرار خواهد گرفت والسلام. پس چون جواب نامه به عمر رسيد آنچه عبيدالله نوشته بود به حضرت عرض نكرد. زيرا كه مي‌دانست آن حضرت به بيعت يزيد راضي نخواهد شد. ابن زياد پس از اين نامه نامة ديگري نوشت براي عمر سعد كه يابن سعد حايل شو ميا حسين و اصحاب او و ميان آب فرات و كار را برايشان تنگ كن و مگذار كه يك قطره آب بچشند چنانكه حائل شدند ميان عثمان بنعفان تقي زكي و آب در روزي كه او را محصور كردند. پس چون اين نامه به پسر سعد رسيد همان وقت عمر بن حجاج را با پانصد سوار بر شريعه موكل گردانيد و آن حضرت را از آب منع كردند، و اين واقعه سه روز قبل از شهادت آن حضرت واقع شد و از آن روزي كه عمر سعد به كربلا رسيد پيوسته ابن زياد لشكر براي او روانه مي‌كرد، تا آنكه به روايت سيد تا ششم محرم بيست هزار سوار نزد آن ملعون جمع شد. و موافق بعضي از روايات پيوسته لشكر آمد تا به تدريج سي هزار سوار نزد عمر جمع شد، و ابن زياد براي پسر سعد نوشت كه عذري از براي تو نگذاشتم در باب لشكر بايد مردانه باشي و آنچه واقع مي‌شود در هر صبح و شام مرا خبر دهي.
   
  پس چون حضرت آمدن لشكر را براي مقاتله با او ديد به سوي ابن سعد پيامي فرستاد كه من با تو مطلبي دارم و مي‌خواهم ترا ببينم، پس شبانگاه يكديگر را ملاقات نموده و گفتگوي بسيار با هم نمودند پس عمر به سوي لشكر خويش برگشت و نامه به عبيدالله بن زياد نوشت كه اي امير خداوند آتش برافروخته نزاع ما را با حسين خاموش كرد و امر امت را اصلاح فرمود، اينك حسين (عليه السلام) با من عهد كرده كه برگردد به سوي مكاني كه آمده يا برود در يكي از سرحدات منزل كند و حكم او مثل يكي از ساير مسلمانان باشد در خير و شر يا آنكه برود در نزد امير يزيد دست خود را در دست او نهد تا او هر چه خواهد بكند. و البته در اين مطلب رضايت تو و صلاحيت امت است.
   
  مؤلف گويد: اهل سير و تواريخ از عقبه بن سمعان غلام رباب زوجه امام حسين عليه السلام نقل كرده‌اند كه گفت من با امام حسين عليه السلام بودم از مدينه تا مكه و از مكه تا عراق واز او مفارقت نكردم تا وقتي كه به درجه شهادت رسيد، و هر فرمايشي كه در هر جا فرمود اگرچه يك كلمه باشد خواه در مدينه يا در مكه يا در عراق يا روز شهادتش تمام را حاضر بودم و شنيدم اين كلمه را كه مردم مي‌گويند آن حضرت فرمود دست خود را در دست يزيد بن معاويه گذارد، نفرمود.
   
  فقير گويد: پس ظاهر آنست كه اين كلمه را عمر سعد از پيش خود در نامه درج كرده تا شايد اصلاح شود و كار به مقاتله نرسد چه آنكه عمر سعد از ابتداء جنگ با آن حضرت را كراهت داشت و مايل نبود.
   
  و بالجمله چون نامه به عبيدالله رسيد و خواند گفت اين نامه شخص ناصح مهرباني است با قوم خود و بايد قبول كرد. شمر ملعون برخاست و گفت اي امير آيا اين مطلب را از حسين قبول مي‌كني؟ به خدا سوگند كه اگر او خود را به دست تو ندهد و در پي كار خود رود، امر او قوت خواهد گرفت و ترا ضعف فرو خواهد گرفت اگر خلاف كند دفع او را ديگر نتواني كرد، لكن الحال به جنگ تو گرفتار است و آنچه رايت در باب او قرار گيرد از پيش مي‌رود. پس امر كن كه در مقام اطاعت و حكم تو برآيد پس آنچه خواهي از عقوبت يا عفو در اين باب به عمر بن سعد با تو آن را روانه مي كنم و بايد ابن سعد آن را بر حسين و اصحابش عرض نمايد اگر قبول اطاعت من نمودند، ايشان را سالماً به نزد من بفرستد و اگر نه با ايشان كارزار كند و اگر پسر سعد از كارزار با حسين اباء نمايد تو امير لشكر مي‌باش و گردن عمر را بزن و سرش را براي من روانه كن.
   
  پس نامه نوشته به اين مضمون:
   
  اي پسر سعد من ترا نفرستادم كه با حسين رفق و مدارا كني و در جنگ با او مسامحه و مماطله نمائي و نگفتم سلامت و بقاي او را متمني و مترجي باشي و نخواستم گناه او را عذرخواه گردي و ازبراي او به نزد من شفاعت كني، نگران باش اگر حسين و اصحاب او در مقام اطاعت و انقياد حكم من مي‌باشند پس ايشان را به سلامت براي من روانه نما؛ و اگر اباء وامتناع نمايند با لشكر خود ايشان را احاطه كن و با ايشان مقاتلت نما تا كشته شوند و آنها را مثله كن همانا ايشان مستحق اين امر مي‌باشند و چون حسين كشته شد سينه و پشت او را پايمال ستوران كن چه او سركش و ستمكار است و من دانسته‌ام كه سم ستوران مردگان را زيان نكند چون بر زبان رفته است كه اگر او را كشم اسب بر كشته او برانم اين حكم بايد انفاذ شود. پس اگر به تمام آنچه امرت كنم اقدام نمودي جزاي شنونده و پذيرنده به تو مي‌دهم و اگر نه از عطا محرومي و از امارات لشكر معزول و شمر بر آنها امير است و منصوب والسلام. آن نامه را به شمر داد و به كربلا روانه نمود.
   
  برچسب‌ها: کربلا,امام حسین ع
  نوشته شده در پنجشنبه 23 آبان 1392 ساعت 16:44 توسط : جوادعسکری | دسته : | 51 بازدید
 • []

 • ره خبر : 179538 تاریخ خبر : ۱۳۹۲/۸/۱۹ ساعت خبر : ۱۴ : ۲۶

  اکرمی:

   
  رئیس جمهوری فردی منطقی و قانون مدار است/ برای حل مشکلات همه به روحانی کمک کنند
  رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: همه باید همت کنیم و وجدان کاری داشته باشیم تا مشکلات داخلی و خارجی حل شود.
   
   

  شبکه ایران / حجت الاسلام والمسلمین ˈسید رضا اکرمیˈ گفت: رییس جمهوری گر چه سرد و گرم های بسیاری چشیده اما شرایط موجود کشور به گونه ای است که برای حل مشکلات همه باید او را کمک کنند.

  وی با اشاره به تصمیم رییس جمهوری برای ارایه گزارشی از وضعیت کشور در یکصد روزه گذشته، گفت: دکتر روحانی گفته است که قصد دارد پس از 100 روز وضعیت موجود کشور را به مردم گزارش دهد. البته قرار نیست رییس جمهوری کارنامه 100 روزه دولت را به مردم گزارش دهد.

  رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: دکتر حسن روحانی فردی منطقی و قانون مدار است و تلاش دارد تا مشکلات کشور را حل کند، بر این اساس باید او را کمک کرد.

  وی تصریح کرد: باید کمی حوصله کنیم تا رییس جمهوری خودش گزارش وضعیت موجود کشور را بیان کند و جلوتر از وی حرکت نکنیم.

  اکرمی اظهار داشت: رییس جمهوری در گزارش خود خواهد گفت که آنچه در 12 مردادماه تحویل گرفته در ابعاد گوناگون در چه وضعیتی قرار دارد.

  وی ادامه داد: عمده مشکلات در داخل کشور است چرا که وجدان کاری در زیرمجموعه و مدیریت میانی کشور ضعیف شده و باید این بخش ها را به سمت کارآمدی هدایت کرد.

  وی اظهارداشت: همه باید همت کنیم و وجدان کاری داشته باشیم تا مشکلات داخلی و خارجی حل شود.//26 

  منبع ایرنا

  برچسب‌ها: اکرمی,روحانی
  نوشته شده در يکشنبه 19 آبان 1392 ساعت 18:09 توسط : جوادعسکری | دسته : | 65 بازدید
 • []

 • پيشرفت بزرگ در مذاکرات/گفتگوي تلفني نتانياهو با اوباما و پوتين

  خبرگزاری آریا-ادامه مذاکرات ایران و گروه 1+5 در ژنو در روز سوم به مرحله بسیار حساسی رسیده است.

   

  خبرگزاری آریا-ادامه مذاکرات ایران و گروه 1+5 در ژنو در روز سوم به مرحله بسیار حساسی رسیده است.
  به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری آریا، با جدی و حساس ترشدن مذاکرات مهم و فشرده ایران و گروه 1+5 ، رایزنی های هیئت های مذاکره کننده دو طرف امروز در سومین روز ادامه می یابد.
   مذاکرات ژنو که پیش از این قرار بود 2 روزه باشد ، با سفر غیرمنتظره وزیران امور خارجه امریکا، انگلیس، ‌فرانسه و آلمان به ژنو به روز سوم کشیده شده است.
  قرار است ، گفتگوها ساعت 8/30 امروز به وقت محلی (ساعت 11 به وقت تهران) ازسر گرفته شود.
  گفته می شود،  وزیران امور خارجه روسیه و چین نیز برای پیوستن به مذاکرات امروز به ژنو می روند.
  براساس آخرین خبرها از ژنو، مذاکرات مهم سه جانبه وزیران امور خارجه ایران، امریکا و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای بررسی متن پیش‌ نویس توافق هسته‌ای احتمالی هم پس از 5 ساعت نیمه شب دیشب به پایان رسید.
  هنوز خبری از جزئیات مذاکرات ظریف، کری و اشتون منتشر نشده اما آقای عراقچی مذاکره کننده ارشد ایران پس از پایان مذاکرات سه‌جانبه ،گفتگوها را خوب و سازنده توصیف کرد وگفت: پیشرفت هایی حاصل و نقاط منفی کم شد ولی هنوز کارهای زیادی باقی مانده است.
  وزیر امور خارجه امریکا، مذاکرات سه جانبه‌اش با ظریف و اشتون را دشوار توصیف کرد.
  کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم پس از پایان مذاکرات سخت دیشب ، از اظهار نظر در خصوص محتوای گفتگوها خودداری کرد.

  پیشرفت بزرگ در مذاکرات
  سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز از پیشرفت بزرگ در مذاکرات ژنو خبر داد.
  مایکل مان گفت: مذاکرات حساس، پیچیده و پویاست و امیدواریم با حضور همه وزیران امور خارجه در این نشست به توافقی برسیم.
  مایکل مان در گفتگو با شبکه تلویزیونی المیادین از ژنو در پاسخ به این پرسش که آیا ورود وزیر خارجه آمریکا و دیگر وزرای خارجه اروپایی به مذاکرات ایران و پنج به علاوه یک در نشست ژنو به معنای نزدیک شدن به توافق است، گفت: ما به شدت تلاش می کنیم به این هدف برسیم. در روزهای گذشته دیدارهای متعددی برگزار شده و پیشرفت واقعی حاصل شده است. این مذاکرات حساس و پیچیده است و تلاش می شود با ورود وزرای خارجه عضو گروه پنج به علاوه یک این مذاکرات در مسیر درستی قرار گیرد.
  وی بدون اشاره به جزئیات مذاکرات افزود: این مسئله بسیار حساس است.
  مایکل مان درباره دیدار سه جانبه جان کری، محمد جواد ظریف و کاترین اشتون گفت: تقویت اعتماد دوجانبه ای مسئله اساسی و مهم در مذاکرات است. برای این که به توافق نامه الزام آوری برسیم باید این اعتماد وجود داشته باشد. نشستی که میان کری،اشتون و ظریف برگزار شد و این مقامات تلاش می کنند پیشرفتی در این مذاکرات رخ دهد.
  سخنگوی اشتون در پاسخ به این پرسش که آیا ورود وزرای خارجه چین و روسیه به این مذاکرات می تواند باعث تغییر جزئیات این مذاکرات یا نوع توافق شود، بیان داشت: پیش بینی نتیجه این مذاکرات بسیار دشوار است. این مذاکرات از پویایی برخوردار است و همه وزرای خارجه روزشنبه در این نشست حضور خواهند یافت و امیدواریم به توافقی برسیم.

    مذکره دشوار جان کری
  وزیر خارجه آمریکا، مذاکرات سه جانبه‌اش با ظریف و اشتون را دشوار توصیف کرد.
   جان کری، وزیر امور خارجه امریکا پس از پایان نشست سه جانبه با کاترین اشتون به هتل محل اقامت خود بازگشت.
   پس از بازگشت کری هیئت ایرانی هم به سرپرستی ظریف به هتل محل اقامت خود که با جان کری یکی است بازگشتند.
  در حالیکه کاترین اشتون هنگام بازگشت به محل استراحت خود از بیان حتی یک واژه هم خودداری کرد، جان کری در پاسخ به سوال خبرنگاران بی شمار حاضر در محل تنها گفت: "a lot of work". "سخت بر روی آن کار می‌کنیم".
  محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران نیز بر خلاف همیشه که با خبرنگاران خوش و بش کرده و به سوالات آن‌ها حین ورود و خروج پاسخ می‌داد با لبخندی آکنده به سکوت از میان خبرنگاران عبور کرد.
  مذاکرات سه جانبه وزیران خارجه ایران و آمریکا و رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا 5 ساعت طول کشید.

    کسی نمی‌خواهد دست خالی از ژنو بازگردد
  "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر خارجه و طرف مذاکره کننده روسی در مذاکرات هسته ای بین نمایندگان ایران و گروه «1+5» اعلام کرد: سطح مذاکرات روز شنبه در ژنو که به سطح وزرای امور خارجه کشورها ارتقاء یافته،  این امیدواری را بوجود آورده است که مذاکرات به نتایجی که جهان در انتظار آن است، دست یابد.  
  به گزارش خبرگزاری «نووستی»، ریابکوف گفت: مسائل بسیار زیادی مطرح است که منافع عمیق کشورها را در بر می گیرد. همین مسئله باعث شده است تا مذاکرات ژنو به سطح وزرای امور خارجه کشورهای شرکت کننده ارتقاء یابد. ما انتظار داریم که در پایان مذاکرات روز شنبه به نتایج پایداری که همه جهان در انتظار آن هستند، دست یابیم.
  معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که اکنون که مذاکرات کاملا جدی شده است، هیچ کس، از جمله ایران و آمریکا مایل نیستند تا دست خالی  و بدون بدست آوردن نتیجه مثتبی به خانه بازگردند، در این صورت، چنین اتفاقی «یک اشتباه راهبردی» خواهد بود.
  ریابکوف همچنین تایید کرد که "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه روز شنبه به جمع مذاکرات نمایندگان تهران و گروه «1+5» در حل و فصل مسائل مربوط به برنامه هسته ای ایران در ژنو خواهد پیوست.
  پیش از این یک مقام آگاه در وزارت خارجه روسیه اعلام کرده بود که لاوروف صبح روز شنبه به ژنو پرواز خواهد کرد.

  گفتگوی تلفنی نتانیاهو با اوباما
  اوباما تلفنی نتانیاهو را در جریان مذاکرات با ایران قرار داد
   «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا برای گفت وگو در مورد روند مذاکرات هسته ای ایران، با « بنیامین نتانیاهو » نخست وزیر رژیم صهیونیستی تلفنی گفت وگو کرده است.
  اوباما در این مکالمه نتانیاهو را در جریان روند مذاکرات قرار داده و تأکید کرده است که آمریکا متعهد است از دستیابی ایران به سلاح هسته ای جلوگیری کند.
  نتانیاهو به شدت از توافق هسته ای با ایران ابراز نارضایتی کرده و گفته است جامعه جهانی با چنین توافقی مرتکب اشتباهی تاریخی می شود.

   تماس تلفنی کری با نتانیاهو
  رسانه های خبری خارجی عکسی را مورد توجه قرار دادند که جان کری در حال گفتگوی تلفنی در بیرون از محل ملاقت با نتانیاهو است. این عکس را رسانه های اسرائیلی دقایقی قبل از عزیمت کری به ژنو منتشر کردند. گمانه زنی ها درباره این عکس حاکی از آن است که وزیر خارجه امریکا احتمالا موضوعات مطرح شده در نشست با نتانیاهو را با کاخ سفید در میان گذاشته است.

  گفتگوی تلفنی کامرون و اولاند
  نخست وزیر انگلیس در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که در گفتگوی تلفنی خود با رئیس جمهور فرانسه درباره ایران نیز مذاکره کرده است.
   "دیوید کامرون" نخست وزیر انگلیس در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که در گفتگوی تلفنی خود با "فرانسوا اولاند" رئیس جمهور فرانسه درباره ایران نیز مذاکره کرده است.
   وی همچنین از توافق نظر طرفین درباره سازنده بودن مذاکرات تهران و گروه 1+5 خبر داد و تاکید کرد این امر حکایت از پیشرفت واقعی مذاکرات دارد.

  گفتگوی تلفنی نتانیاهو و پوتین
  نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز در تماس تلفنی با « ولادیمیر پوتین » رئیس جمهور روسیه با وی در مورد سفر به مسکو صحبت کرده است.
   «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه مکالمه تلفنی داشته است.
   وزارت خارجه روسیه اعلام کرده است این مکالمه با موضوع سفر روز 29 آبان نتانیاهو به مسکو صورت گرفته و در آن مسائل بین المللی مورد بحث قرار گرفته است.
   با این وجود، با توجه به در جریان بودن مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 که روسیه نیز یکی از اعضای آن است، احتمالا موضوع پرونده هسته ای ایران نیز در این گفت وگوی تلفنی مورد بحث قرار گرفته است.
   نتانیاهو روز گذشته پیش و پس از دیدار با «جان کری» وزیر خارجه آمریکا که به فلسطین اشغالی سفر کرده بود، از توافق احتمالی با ایران ابراز ناخرسندی کرد و گفت اسرائیل به هیچ وجه به این توافق پایبند نخواهد بود.
   

   

   
   
  نوشته شده در شنبه 18 آبان 1392 ساعت 13:05 توسط : جوادعسکری | دسته : | 65 بازدید
 • []

 •     انتشار تصویر یک پلیس زن فلسطینی در اینترنت به یکی از پربحث ترین موضوعات کاربران شبکه های اجتماعی در کشورهای عربی تبدیل شده است.
   
   پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر: انتشار تصویر یک پلیس زن فلسطینی در اینترنت به یکی از پربحث ترین موضوعات کاربران شبکه های اجتماعی در کشورهای عربی تبدیل شده است.

  جوانان کشورهای عربی، به ویژه عربستان از پرتعدادترین اعضای شبکه های اجتماعی هستند و از جمیعت 11 میلیونی عربستان بیش از 5 میلیون نفر در تویتر عضو هستند.  اغلب آنها به شکل جدی در بحث های سیاسی - اجتماعی شرکت میکنند و نسبت به کاربران سایر کشورها، کمتر از این گونه فضاها برای سرگرمی استفاده می کنند.

  انتشار تصویر پلیس زن فلسطینی نیز با اظهار نظرهای متفاوتی مواجه شده و برخی او را نمونه صلح طلبی، برخی ها آن را نشانه فریبکاری و سو استفاده مقامات و برخی نیز آن را از مصادیق "جنگ نرم!" توصیف کرده اند.

  کامنت ها و جمله های رندانه و طنز، همانند آرزوی دستگیر شدن توسط این پلیس، نیز کم نیست.
   
  نوشته شده در شنبه 18 آبان 1392 ساعت 12:37 توسط : جوادعسکری | دسته : | 62 بازدید
 • []

 • وزیر خارجه آمریکا، مذاکرات سه جانبه‌اش با ظریف و اشتون را دشوار توصیف کرد.
  به گزارش خبرنگار ایسنا اعزامی به ژنو، با پایان یافتن نشست بین ظریف، اشتون و جان کری هیات‌ها به محل اقامت خود وارد می‌شوند.
  جان کری پس از ورود به هتل کنتیننتال در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که مذاکرات را چگونه دیدید؟ گفت که "سخت بر روی آن کار می‌کنیم".
  اما کاترین اشتون، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از بازگشت به هتل محل اقامتش از اظهار نظر خودداری کرد.
  محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران نیز بر خلاف همیشه که با خبرنگاران خوش و بش کرده و به سوالات آن‌ها حین ورود و خروج پاسخ می‌داد با لبخندی آکنده به سکوت از میان خبرنگاران عبور کرد.
  مذاکرات سه جانبه وزیران خارجه ایران و آمریکا و رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا 5 ساعت طول کشید.
  قرار است مذاکرات ایران و 1+5 صبح شنبه ادامه یابد.
  برچسب‌ها: هسته ای,ظریف,اشتون
  نوشته شده در شنبه 18 آبان 1392 ساعت 12:19 توسط : جوادعسکری | دسته : | 71 بازدید
 • []

 • ايران خواستار برخورد شوراي امنيت با اقدامات صهيونيستها

  خبرگزاری آریا-نمایندگی کشورمان در سازمان ملل متحد از شورای امنیت خواست بدون تعلل با اقدامات ضد بشری رژیم صهیونیستی برخورد کند.

   

  خبرگزاری آریا-نمایندگی کشورمان در سازمان ملل متحد از شورای امنیت خواست بدون تعلل با اقدامات ضد بشری رژیم صهیونیستی برخورد کند.
  به گزارش خبرگزاری آریا، نماینده کشورمان در سازمان ملل در جلسه کمیته سیاسی مجمع عمومی با موضوع بررسی گزارش کمیته تحقیق از اقدامات ناقض حقوق بشری رژیم صهیونیستی در قبال مردم فلسطین و ساکنان سرزمین های اشغالی ، سیاستهای نژاد پرستانه صهیونیستها را به شدت محکوم کرد.


  محمد خزاعی با اشاره به یافته های کمیته ویژه تحقیق در مورد وضع زندانیان بازداشت شده فلسطینی شامل زنان و کودکان، تخریب خانه ها و آواره کردن فلسطینیان، تشدید شهرک سازی رژیم اشغالگر قدس ، محاصره غزه و اعمال خشونت فزاینده شهرک نشینان صهیونیست برضد فلسطینیان ، بر موضع کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در اجرای توصیه های کمیته تحقیق تاکید کرد.


  سفیر و نماینده کشورمان در سازمان ملل ادامه حملات وحشیانه نظامیان رژیم صهیونیستی برضد مردم فلسطین در سرزمین های اشغالی را که در سالهای اخیر منجر به کشته شدن هزاران شهروند فلسطینی از جمله زنان و کودکان شده است، از جمله اقدامات خشونت آمیز و غیر قانونی این رژیم و مغایر با حقوق بین الملل از جمله کنوانسیون چهارم ژنو ، قطعنامه های سازمان ملل و نظر مشورتی دیوان بین المللی دادگستری دانست. 


  وی افزود: جنبش عدم تعهد ضمن محکوم کردن این تجاوزها ، قویا توقف این روند و اتخاذ تدابیری را در چارچوب حقوق بین الملل در رسیدگی به اقدامات خلاف قانون این رژیم خواستار است.


  خزاعی با اشاره به گزارش کمیته تحقیق مبنی بر حضور 5 هزار زندانی فلسطینی در 22 بازداشتگاه رژیم صهیونیستی، ادامه این وضع از جمله تداوم بازداشت، بازجویی، شکنجه و آزار هدفمند فلسطینیان زندانی بویژه نمایندگان منتخب مردم فلسطین، زنان و کودکان را بعنوان نمونه هایی از اقدامات غیرانسانی این رژیم به شدت محکوم کرد و اقدام مقتضی جامعه جهانی را برضد این تعرض های آشکار اسرائیل خواستار شد. 


  وی همچنین ادامه شهرک سازی های غیر قانونی در کرانه باختری، توقیف اموال فلسطینیان، ساخت دیوار حائل و ایجاد مراکز بازرسی را نقض آشکار حقوق مردم فلسطین خواند و با اشاره به اینکه محاصره غیر قانونی غزه وارد هفتمین سال خود شده است، به نمایندگی از جنبش عدم تعهد بار دیگر از شورای امنیت سازمان ملل خواست با استفاده از همه امکانات برای وادار کردن این رژیم در اجرای تعهدات خود در قبال مقررات انساندوستانه بین المللی، تدابیر و اقدامات فوری بعمل آورد.

  نوشته شده در شنبه 18 آبان 1392 ساعت 11:30 توسط : جوادعسکری | دسته : | 55 بازدید
 • []

 • در گفتگوی 598 با جانشین سابق نماینده ولی فقیه در سپاه مطرح شد:

  شعار "مرگ بر امریکا" نماد تقابل مظلوم در برابر ظالم است/ این شعار قوت قلبی برای جریان‌ های مقاومت در دنیاست

  چه چیزی باید باعث شود که شعار مرگ بر آمریکا رنگ ببازد؟ یا باید آمریکایی ها تغییر کرده باشند که ما درجه ی خباثت آنها را روز به روز در حال افزایش میبینیم، یا باید مردم ما از مسیر خود عدول کرده باشند و روحیه ی انقلابی خود را کنار گذاشته باشند که الحمدلله والمنه مردم بصیر و انقلابی امروز نسبت به روزهای گذشته پرشورتر و محکم تر در حفظ اصول خود پای ارزشهایشان ایستاده اند، پس چرا باید عده ای شعار مرگ بر آمریکا را رنگ باخته تلقی کنند؟
  به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور کارشناس مسائل سیاسی در خصوص اهمیت حضور توده های مردمی در مراسم 13 آبان افزود: سیزده آبان یک نقطه عطف بسیار مهم در تاریخ انقلاب اسلامی ماست با سه مناسبت تبعید حضرت امام (ره) به ترکیه که در حقیقت خط ویژه به انقلاب و جریان انقلاب داد دوم به شهادت رسیدن 50 دانش آموز در سال 57 و سوم  هم تسخیر لانه جاسوسی آمریکا است که به تعبیر امام عزیزمان انقلاب دوم نام گرفت و بنابراین سیزده آبان از جهات مختلف مورد توجه مردم انقلابی ماست.

  وی در ادامه بیان داشت: تسخیر لانه ی جاسوسی آمریکا امروز هم در بیانات نورانی مقام معظم رهبری بود که سی و اندی سال پیش جوانان این مملکت آن لانه ی فساد را به عنوان لانه ی جاسوسی نامگذاری کردند و امروز در کشورهای نزدیک به آمریکا مردم دنیا سفارتخانه های آمریکا را لانه ی جاسوسی نامگذاری میکنند و این دلیلی بر پیشتازی نسل جوان انقلابی ماست.

  ذوالنور تصریح کرد: نکته ی دیگر این است که بعضی از این روشنفکرنماها و بعضی از آدم های سست عنصر که اهل مبارزه و ایستادگی و مقاومت نبودند مرتب به نسل جوان انقلابی ما سرکوفت میزدند که وقتی ما به سفارتخانه ی یک کشور لانه ی جاسوسی میگوییم، توهین به مردم آن کشور است و این موضوع برخورد متقابل را اقتضا میکند. امروز ما میگوییم فقط در حدود یک ماه نزدیک به هفتاد میلیون جاسوسی از فرانسه، حدود چهل و شش میلیون جاسوسی از ایتالیا و حدود شصت و پنج میلیون مورد جاسوسی و شنود مکالمات در استرالیا انجام میگیرد. یعنی تمام دنیا امروز بر این باورند که کار آمریکایی ها دزدی و جاسوسی اطلاعات و مداخله در امور کشورهای مختلف است، چه آن کشورها دوست آمریکا تلقی شوند و چه دشمن آمریکا.

  این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به بی اعتمادی جهان نسبت به امریکایی ها اظهار داشت: آمریکایی ها نسبت به دوستانشان هم کوچکترین پایبندی و تعهدی را نشان نمی دهند. لذا نامگذاری لانه ی فساد و لانه ی جاسوسی آمریکا برای سفارتخانه ی آمریکا در آن روزها یک عمل انقلابی و ماندگار شد و امروزه میبینیم که دنیا نیز دارد به باطن و حقیقت این موضوع پی میبرد. روز سیزده آبان طبیعتا یکی از مشاعر در خصوص مرگ بر آمریکا است. در حقیقت در چنین روزی است که صدای مرگ بر آمریکا به عنوان بخشی از یک بغض خفته در گلوی مردم ما آزاد شده و در دنیا طنین انداز میشود.

  جانشین سابق نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران افزود: امروزه تبلیغات گوناگون بعضی از متمایلین به آمریکا هیچ تاثیری بر اراده ی مردم ندارد که بخواهند شعار مرگ بر آمریکا را از شعارها و ادبیات سیاسی این مردم حذف کنند. بدلیل این که هیچ چیزی در رفتار آمریکایی ها تغییری نکرده، خوی استبدادی آنها تغییر پیدا نکرده، رفتار خصمانه ی آنها در مقابل مردم ما کاهش پیدا نکرده بلکه تشدید شده است.

  ذوالنور گفت: در هیچ مقطعی از تاریخ انقلاب به یاد نداریم که آمریکایی ها خباثت خود را در لباس تحریم مثل امروز به مردم ما نشان داده باشند. لذا اول اینکه چیزی از ناحیه ی آمریکایی ها و خصومتشان نسبت به مردم ما کم نشده، و دوم اینکه تغییری در مسیر آرمان ها ومسیر انقلاب اسلامی ما ایجاد نشده وسوم اینکه امروزه با توجه به مداخلات بیگانگان و سردمداری آمریکا در منطقه و در حقیقت تقابل با ملت های مسلمان منطقه نیاز بیشتری در دادن این شعار داریم.

  وی افزود: شعار مرگ بر آمریکا نماد روحیه ی انقلابی و استکبار ستیزی مردم ما و نماد انزجار و تنفر مردم ما از دولت و سردمداران رژیم حاکم بر آمریکاست. نماد تقابل مظلوم در برابر ظالم است که امروزه منبع و منشاء بی عدالتی، تعدی و تجاوز، و قتل و غارت مدرن در دنیا و به ویژه در دنیای اسلام است. بنابراین عده ای که تلاش میکنند مرگ بر آمریکا را از ادبیات سیاسی و صحنه های نماز جمعه ی حماسی مردم ما حذف کنند و تابلوها و بنرهای صداقت آمریکایی را از خیابان ها و در و دیوار جمع میکنند باید بدانند که شرایط و وضعیت تغییری نکرده که مردم این شعار را کنار بگذارند.  این کارشناس مسائل سیاسی تصریح نمود: آمریکایی ها نسبت به گذشته خصومت خود را برای مردم ما تشدید کرده اند. آمریکا نه تنها حداقل در یک قرن گذشته مردم کشور های مختلف دنیا را از خود به دلیل جرم و جنایت و مداخله در امورکشورها منزجر کرده، بلکه مردم ما در تابلوی رفتار آمریکایی ها نسبت به خودشان، کودتای خیانت بار 28 مرداد و سقوط دولت قانونی روی کار آمده از اراده ی مردم را میبینند، حمایت آمریکایی ها از رژیم بعثی عراق را در هشت سال دفاع مقدس دیدند، مردم تحریم های اعمالی که محور آن آمریکایی ها بوده اند از اول انقلاب تا به حال که سعی کرده اند در ابعاد مختلف اقتصادی، تکنولوژیکی و صنعتی زندگی مردم را دچار تنگنا و مشکل کنند را شاهدند، مردم شاهد سقوط هواپیمای مسافربری خود توسط آمریکا در خلیج فارس بودند، مردم شاهد جنگ تبلیغاتی و نبرد سیاسی آمریکایی ها علیه خودشان بودند.

  حجت الاسلام ذوالنور بیان نمود: امروز هم بیش از هر روز دیگری در گذشته مردم فشارهای آمریکایی ها را بر زندگی خود در عرصه ی اقتصادی میبینند، پس چه چیزی باید باعث شود که شعار مرگ بر آمریکا رنگ ببازد؟ یا باید آمریکایی ها تغییر کرده باشند که ما درجه ی خباثت آنها را روز به روز در حال افزایش میبینیم، یا باید مردم ما از مسیر خود عدول کرده باشند و روحیه ی انقلابی خود را کنار گذاشته باشند که الحمدلله والمنه مردم بصیر و انقلابی امروز نسبت به روزهای گذشته پرشورتر و محکم تر در حفظ اصول خود پای ارزشهایشان ایستاده اند، پس چرا باید عده ای شعار مرگ بر آمریکا را رنگ باخته تلقی کنند؟

  جانشین سابق نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: چند گروه امروز جواب لازم را از تحصیلکرده های ما و فرهنگیان ما و دانشگاهیان ما و طلاب ما و دانشجویان و دانش آموزان ما پیام مردم و فرهیختگان جامعه را خواهند شنید. یکی از آن ها، گروهی هستند که تا به حال پای شعار مرگ بر آمریکا و حفظ اصول و ارزش ها ایستاده اند، که این شعار قوت قلبی برای آن هاست. قوت قلبی برای جنبش های آزادی بخش و نهضت های بیداری اسلامی و جریان مقاومت در دنیاست. قوت قلبی برای کسانی است که در مکتب انقلاب درس آموخته اند. شعار مرگ بر آمریکای فردا، پیام مقاومت را در گوش جان مردم ستم دیده طنین انداز و ماندگارتر میکند. گروه دوم کسانی هستند که از رابطه با آمریکا قند در دلشان آب میکنند و مرعوب فشارها هستند و یا فریب تطمیع آن ها را می خورند، یقینا مقابله و مقاومت مردم را در مقابل ستم و ظلم آمریکایی ها را فردا در شعار مرگ بر آمریکا متجلی خواهند دید. و گروه سوم دشمنان انقلاب و اسلام هستند، آمریکا و سردمدارن جنایتکارشان، وحالا که دیپلماسی ما بر تنش زدایی است دولت ما برای گرفتن بهانه از دست استکبار جهانی برای تاثیر گذاری بر افکار عمومی که اینطور به مردم دنیا می باورانند که مردم و نظام ایران اهل منطق و گفت و گو نیستند.

  ذوالنور در پایان یادآور شد: امروز اگر دولتمردان ما با دیپلماسی نرمش مقاومتی و نرمش قهرمانانه دارند به دنیا اثبات میکنند که جمهوری اسلامی اهل منطق و گفت و گو است و بی اعتمادی به آمریکایی ها و عهد شکنی آنها را به دنیا اثبات میکنند، استکبار جهانی و آمریکایی ها بدانند که این به معنی گذشت مردم ما از آمریکایی ها و فراموش کردن و کمرنگ کردن شعار مرگ بر آمریکا نخواهد بود.
   
  برچسب‌ها: شعار,مرگ بر امریکا
  نوشته شده در دوشنبه 13 آبان 1392 ساعت 13:14 توسط : جوادعسکری | دسته : | 57 بازدید
 • []

 • مراسم روز ملی استکبارستیزی در سراسر کشور؛
  امروز در سراسر ایران اسلامی حماسه‌ای دیگر از حضور بصیرت‌مدار ملت در دفاع از آرمان‌های بلند امام خمینی(ره) رقم خورد و مستکبران دانستند که این ملت اهل سازش و تسامح نبوده و تا آخرین لحظه حسینی‌وار در برابر شیطان بزرگ خواهد ایستاد. حاضرین در این مراسم نماد سانتریفیوژهای ایرانی را در دست دارند و بر حقوق مسلم هسته‌ای کشورمان تأکید می‌کنند.

  به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، امروز 13 آبان روز ملی استکبار ستیزی، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا ، روز دانش آموز و تبعید امام راحل به ترکیه به خاطر اعتراض به مصوبه کاپیتولاسیون آمریکایی است.

  از صبح امروز و در حالی که چند ساعت به آغاز مراسم 13 آبان مانده، خیابان‌ طالقانی و خیابانهای اطراف لانه جاسوسی به دلیل سهولت در تردد و انجام بهتر مراسم مسدود شده است.

  بنر و پارچه نوشته هایی در محکومیت سیاست های خصمانه آمریکا و عکس هایی از نحوه ورود دانشجویان به لانه جاسوسی در خیابان طالقانی و دیوارهای این لانه نصب شده است.

  مراسم 13 آبان تا دقایقی دیگر با شعار «مرگ بر آمریکا» آغاز خواهد شد و هم اکنون برخی از مردم با حضور در اطراف لانه جاسوسی برای سر دادن این شعار لحظه شماری می کنند.

  13 آبان 58 دانشجویان پیرو خط امام و مردم ایران با ورود به سفارت آمریکا در خیابان طالقانی، این لانه جاسوسی را تسخیر کرده و جاسوسان حاضر در آن را به گروگان گرفتند.

  همچنین پیش از این اتفاق و در در 13 آبان 1357 دانش‌آموزان تهرانی که در اعتراض به حکومت و جنایات پهلوی در دانشگاه تهران تجمع کرده بودند، به خاک و خون کشیده شدند.

  امام راحل نیز در 13 آبان سال 1343 به علت اعتراض به حکومت پهلوی و مصوبه کاپیتولاسیون آمریکایی به کشور ترکیه تبعید شد.


   

  نصب بیلبوردهای صداقت در مسیرهای منتهی به لانه جاسوسی آمریکا

  در مسیرهای منتهی به این مراسم بیلبوردهای صداقت آمریکایی نصب شده است.

  راهپیمایان تهرانی همچنین ضمن سرداد شعار مرگ بر آمریکا پرچم‌های سه رنگ کشورمان را حمل می‌کنند.

  بر اساس مشاهدات خبرنگار فارس لحظه به لحظه بر تعداد حاضرین در این مراسم افزوده می‌شود.

  امروز 13 آبان روز ملی استکبار ستیزی، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا ، روز دانش آموز و تبعید امام راحل به ترکیه خاطر اعتراض به مصوبه کاپیتولاسیون آمریکایی است.

  آغاز رسمی مراسم

  مراسم یوم الله 13 حدود ساعت 10 با حضور گسترده دانش آموزان، دانشجویان و اقشار مختلف مردم مقابل لانه جاسوسی آمریکا واقع در خیابان طالقانی آغاز شد.

  راهپیمایان تهرانی تصاویر مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) را در دست داشته و همچنین پرچم‌های سه رنگ کشورمان را حمل می‌کنند.

  سعید جلیلی سخنران راهپیمایی

  سعید جلیلی نماینده ولی‌فقیه در شورای عالی امنیت ملی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام سخنران ویژه یوم‌الله 13 آبان خواهد بود.

  نمایندگان ملت از مقابل مجلس عازم لانه جاسوسی آمریکا شدند

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی صبح امروز برای حضور در یوم الله 13 آبان از مقابل مجلس شورای اسلامی به سمت لانه جاسوسی حرکت کردند.

  بر پایه این گزارش، نمایندگانی چون غلامعلی حدادعادل، زاهدی، قاسم جعفری و قاضی‌زاده در بین نمایندگان که عازم راهپیمایی13 آبان شدند به چشم می‌خورد.

  از حمل آدمک پینوکیویی آمریکا تا نصب بیلبوردهای صداقت آمریکایی در مقابل لانه جاسوسی

  گروهی از دانش‌آموزان با حمل تابوت آمریکا و سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا» اعتراض خود را نسبت به تلاش برخی جریان‌ها برای حذف شعار مرگ بر آمریکا اعلام کردند.

  نصب بیلبوردها و بنر‌های صداقت آمریکایی در خیابان‌های منتهی به لانه جاسوسی آمریکا در حالی که برخی گروه‌ها سعی در حذف این بیلبوردها از معابر عمومی داشته‌اند، از نکات جالب مراسم 13 آبان امسال است.

  عده‌ای از جوانان با بر تن کردن کفن‌هایی که بر روی آن نوشته شده بود ما تا آخر ایستاده‌ایم و بر مبارزه با استکبار جهانی تاکید داشتند و برخی از آنها نیز پلاکاردهایی با مضمون 13 آبان سیلی جوانان ایرانی به آمریکا را در دست داشتند.

  حمل آدمک برک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا توسط دانش‌آموزان و در دست داشتن پلاکاردهایی با مضمون «آمریکا پینوکیویی است که آدم نخواهد شد» برائت خود را از دولت آمریکا اعلام کردند.

  حضور خبرنگاران خارجی از کشورهای آسیای شرقی و اروپای غربی که برای مصاحبه با مردم در مراسم 13‌آبان حاضر شدند از دیگر نکات مراسم امروز است.


  پرچم آمریکا زیر پای راهپیمایان/ نمایش جنایت در سی و پنج سال

  در این مراسم که دانش‌آموزان، دانشجویان و اقشار مختلف مردم حضور دارند، شعارهایی همچون «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده»، «ایرانی می‌میرد سازش نمی‌پذیرد»، «دانشجو می‌میرد سازش نمی‌پذیرد» و ... سرمی‌دهند.

  در حاشیه این مراسم نمایشگاهی با هدف به تصویر کشیدن جنایات آمریکا علیه ملت ایران در تقاطع خیابان‌های ایرانشهر و طالقانی برپا شده است.

  در این نمایشگاه جنایات آمریکایی‌ها در برهه‌های مختلف تاریخی از جمله حمایت از صدام در جنگ تحمیلی علیه کشورمان، تجهیز گروه‌های تروریستی، هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایران و ... به دید عموم گذاشته شده است و نوشته‌هایی نیز در بیان جزئیات آن قرار دارد.

  تعدادی از راهپیمایان، آدمک‌های اوباما و نتانیاهو را در دست داشته و آن را به سمت لانه جاسوسی سابق آمریکا حمل می‌کنند.

  این افراد هدف خود را از این اقدام پوشالی بودن چهره سران صهیونیستی عنوان می‌کنند و بر این نکته تأکید دارند که ملت ایران هیچگاه مقابل ابرقدرت‌ها کوتاه نخواهند آمد.

  تصاویر امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری و شهدای هسته‌ای نیز توسط راهپیمایان به سمت لانه جاسوسی سابق آمریکا حمل شده و شعارهایی در محکومیت جنایات آمریکا و رژیم اشغالگر قدس سر داده می‌شود.

  همچنین در این مراسم پرچم‌های آمریکا در مسیرهای منتهی به لانه جاسوسی سابق آمریکا زیر پای راهپیمایان قرار دارد و آنها شعار «مرگ بر آمریکا» سر می‌دهند.

  دانشجویان کشور فریاد بی‌اعتمادی نسبت به آمریکا سردادند

  دانشجویان کشور که در راهپیمایی بزرگ دانشجویی 13 آبان از دانشگاه صنعتی امیر‌کبیر به سمت لانه جاسوسی در حرکت هستند با سر دادن شعارهایی نشان دادند که نسبت به کشور آمریکا و برقراری ارتباط با این کشور بی‌اعتماد هستند.

  بر اساس این گزارش در این راهپیمایی دانشجویان با سر دادن شعارهایی مانند «به آمریکای شیاد نمی‌کنیم اعتماد»، «برگ برنده ما دشمنی با آمریکاست» و شعارهایی مبنی بر ضرورت بی‌اعتمادی مسئولان نسبت به برقراری ارتباط با آمریکا سردادند.

  نماد سانتریفیوژهای ایرانی در دست دانش‌آموزان و دانشجویان تهرانی

  حاضرین در این مراسم نماد سانتریفیوژهای ایرانی را در دست دارند و بر حقوق مسلم هسته‌ای کشورمان تأکید می‌کنند.

  بر روی سانتریفیوژ‌ها نوشته شده است «ثمره مقاومت در برابر تحریم، 18 هزار سانتریفیوژ فعال در ایران» البته شرکت‌کننده در مراسم یوم‌الله 13 آبان تصاویر شهدای هسته‌ای را نیز در دست دارند.

  پرچم و آدمک‌های سران اسرائیل و آمریکا توسط دانش‌آموزان ایرانی به آتش کشیده شد

  در مقابل جایگاه ویژه برگزاری مراسم 13 آبان آدمک‌های سران رژیم صهیونیستی و ایالات متحده آمریکا به آتش کشیده شد.

  بنابر این گزارش دانش‌آموزان تهرانی با این اقدام نمادین خود انزجار خود را از سیاست‌های خصمانه آمریکا و اسرائیل علیه ایران اعلام کردند. قرار است تا دقایقی دیگر بیانیه تشکل‌های دانش‌آموزی در پوشش گرامیداشت روز 13 آبان قرائت شود.

  فریاد «مرگ بر آمریکا» لانه جاسوسی سابق آمریکا را به لرزه انداخت

  در این مراسم پرچم‌های یا حسین، یا زهرا، لبیک یا حسین، السلام علیک یا اباعبدالله و پرچم‌های سه رنگ کشورمان در دست دانش‌آموزان و دانشجویان قرار دارد.

  هم اکنون حاضرین در این مراسم شعار «مرگ بر آمریکا» سر می‌دهند.

  تجمع‌کنندگان مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا همچنین دست‌نوشته‌هایی با مضمون «ایرانی‌ها هیچگاه جنایات آمریکا را فراموش نمی‌کنند» در دست دارند.

  حرکت دسته‌های عزاداری دانشجویی در راهپیمایی 13 آبان/سرداد شعارهایی با طعم حفظ حرمت محرم

  با توجه به همزمانی برگزاری مراسم گرامیداشت روز 13 آبان و آغاز ماه محرم، دانشجویان کشور در مراسم راهپیمایی بزرگ دانشجویی 13 آبان با سردادن شعارهایی حرمت عزاداری اباعبدالله را پاس داشتند.

  براساس این گزارش دانشجویان کشور شعارهایی با عنوان «حسین حسین شعار ما، شهادت افتخار ماست»، «یا فاطمه الزهرا» و «هیهات منا الذله» سر دادند.

  شایان ذکر است در این مراسم تابلوهای و پرچم‌هایی در رابطه با محرم نیز در دستان دانشجویان است. آهنگ‌هایی به صورت مداحی پخش می‌شود.

  برداشتن تحریم‌ها وعده‌ای دروغ است

  بیانیه جنبش دانش‌آموزی به مناسبت یوم‌الله 13 آبان توسط نماینده دانش‌آموزان قرائت شد.

  در بخشی از این بیانیه آمده است: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند اگر بخواهیم برای جنایات آمریکا فهرستی درست کنیم یک کتاب می‌شود، از این رو 13 آبان هر سال کتاب جنایات آمریکا قطور‌تر شده و ملت‌های آزادیخواه بر روحیه استکبار‌ی و منفعت‌طلبانه دولت آمریکا بیشتر پی می‌برند.

  در این بیانیه تاکید شده است ما جنبش‌های دانش‌آموزی همیشه و همه جا همراه با حسین زمان فریاد هیهات من‌ الذله سر می‌دهیم و می‌گوییم که زیر بار ستم و ظلم نخواهیم رفت.

  در بخش دیگری از بیانیه جنبش دانش‌آموزی آمده است مذاکره در عرف آمریکا به معنای گفت‌وگو برای قبول خواسته‌های آنهاست و در واقع هدفشان از مذاکره یک کار تبلیغاتی است و برداشتن تحریم‌ها وعده‌ای دروغ است.

  در بخشی دیگر از بیانیه جنبش دانش‌آموزی آمده است ملت ایران شکوفایی اقتصادی خود را با اتکاء درونی و نه راه ذلت به دست خواهد آورد و ما دانش‌آموزان و افسران مبارزه با جنگ نرم ضمن گرامیداشت این روز تاریخی در راستای تداوم استکبار‌ستیزی ملت ایران در یوم‌الله 13 آبان شرکت می‌کنیم و این روز را سنبل مبارزه با استکبار جهانی می‌دانیم؛ ما تا نابودی کامل استکبار دست از مقاومت و مبارزه برنخواهیم داشت.

  وزیر سابق علوم: حضور پرشور در راهپیمایی13 آبان نشانه حمایت از مذاکره‌کنندگان است

  کامران دانشجو وزیر علوم دولت دهم در راهپیمایی یوم‌الله 13 آبان اظهار داشت: راهپیمایی امسال با شکوه‌تر از سال‌های گذشته است.

  وی اضافه کرد:‌مردم با این حضور پرشور خود پیامی را اضافه‌تر نسبت به سال‌های قبل می‌دهند به ویژه از زمانی که تیم مذاکره کننده ما در حال مذاکره است، این یک پیام است که انشاءالله بتوانند به صورت محکم از حق و حقوق ملت ایران دفاع کنند.

  مذاکره با عرف آمریکایی قبول حرف آنهاست

  بیانیه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به مناسبت فرا رسیدن روز 13 آبان به شرح زیر است:

  13 آبان یادآور حوادث مهمی است که در شکل‌گیری انقلاب اسلامی و شکست توطئه‌های آمریکا به عنوان نماد واقعی استکبار جهانی نقش اساسی داشت. تبعید حضرت امام (ره) در 13 آبان سال 1343 از یک سو و اعتراض گسترده دانش‌آموزان به دخالت‌های آمریکا در امور داخلی ایران در 13 آبان 1357 از دیگر سو شرایط را برای اوج‌گیری انقلاب و نیز تسریع سرنگونی رژیم شاهنشاهی فراهم نمود. همزمان با این تحولات تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام در 13 آبان 1358 ابعاد جدیدی از مبارزه مردم ایران و آمریکا را رقم زد.

  13 آبان نقطه پیوند برگ‌های زرینی از تاریخ آزادگی ملت بزرگ ایران است. دستگیری و تبعید سلسله‌جنبان نهضت اسلامی ملت ایران در طی اعتراض ایشان به تصویب لایحه کاپیتولاسیون از سوی رژیم طاغوت به منزله آتشی بود که در خرمن حاکمیت اهریمنی افتاد تا انقلاب اسلامی را در مسیر تازه‌ای انداخت.

  در ادامه این بیانیه امده است: ما اعضای جنبش دانش‌آموزی با ایمان به فرمایشات خمینی کبیر و تأصی از فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب همیشه و در همه جا با ندای حسین زمان شعار هیهات من‌الذله را سر داده و هرگونه سازش با استکبار جهانی را محکوم می‌کنیم و اعلام می‌داریم جمهوری اسلامی اقتدار و عزت خود را از افکار عمومی و ابرقدرت‌های جهان به دست نیاورده و در مرکب ما عزت از آن کسی است که به خدا توکل نموده باشد.

  در این بیانیه آمده است همانگونه که رهبر عالیقدر انقلاب اسلامی پیش‌بینی نمود مذاکره در عرف آمریکایی گفت‌وگو برای قبول حرف آنهاست هدف دولتمردان غیرمنطقی آمریکا از مذاکره یک کار تبلیغاتی بوده و وعده دروغ می داده است که می‌خواستند تحریم‌ها را بردارند ما دانش‌‌آموزان و افسران جوان مبارزه با جنگ نرم ضمن گرامیداشت این روز مهم تاریخی در عرصه تداوم استکبارستیزی انقلاب اسلامی 13 آبان را سنبل مبارزه و مقاومت ملت شریف ایران در مقابل استکبار جهانی می‌دانیم و اعلام می‌کنیم تا نابودی آنها دست از مبارزه و مقاومت برنخواهیم داشت.


  رضایی: مراسم بزرگداشت 13 آبان روز اعلام عزت ایران در مذاکرات هسته‌ای است

  محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه مراسم بزرگداشت روز 13 آبان و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره جایگاه روز 13 آبان گفت: روز 13 آبان روز استقلال ملت ایران است چرا که ما بعد از 20 سال در این روز توانستیم به استقلال خود دست پیدا کنیم.

  وی افزود: امسال روز 13 آبان یک تفاوت عمده با سال‌های قبل دارد و آن این است که امسال در روز 13 آبان ملت ایران با شکوه هرچه بیشتری حضور پیدا خواهد کرد تا بگوید که در مذاکرات هسته‌ای از موضع قدرت مذاکره می‌کند و ذلت موضع ایران نیست.

  پلاکارد‌های صداقت آمریکایی در دست راهپیمایان تهرانی/ اعتراض به حذف شعار مرگ بر آمریکا

  در حالی که برخی جریان‌ها و گروه‌ها در هفته‌های اخیر تلاش داشتند که بیلبوردهای صداقت آمریکایی را از معابر عمومی شهر جمع‌آوری کنند امروز و همزمان با یوم‌الله 13 آبان پلاکاردهای صداقت آمریکایی در دست مردم قرار دارد.

  گروه‌های دانش‌آموزی، دانشجویی و مردم با حمل پلاکاردهای صداقت آمریکایی اعتراض خود را به تلاش‌ها برای حذف شعار مرگ بر آمریکا ابراز کردند.

  راهپیمایان یوم الله 13 آبان خطاب به تیم مذاکره کننده: «به آمریکایی‌ها بدبینیم»

  جمعی از دانشجویان حاضر در این مراسم دست نوشته‌هایی با این مضمون که ما به تیم مذاکره کننده ایرانی خوش بینیم اما به آمریکا بدبینیم» در دست دارند.

  دانشجویان حمل کننده این دست نوشته در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، با تاکید بر اینکه ما به تیم مذاکره کننده ایران و دستگاه دیپلماسی کشور خوش‌بینیم تاکید کردند و ملت ایران به دلیل جنایات آمریکا و خوی استکباری این کشور به دولت مردان آمریکایی بدبین هستند.

  برگزاری مراسم نمادین رمی جمرات با عکس اوباما در راهپیمایی 13 آبان

  در راهپیمایی بزرگ دانشجویی 13 آبان تابلوهای بزرگی که بر روی آن عکس اوباما و نام آمریکا و پرچم آمریکا بر روی آن نقش بسته بود، وجود دارد که دانشجویان به صورت نمادین مراسم رمی جمرات را اجرا کرده و به سمت این تابلوها سنگ و تیر پرتاب کردند.

  براساس این گزارش در این راهپیمایی دانشجویان شعارهایی مبنی بر اینکه با وجود تحریم از مقاومت کوتاه نمی‌آییم، سردادند.

  همچنین در این مراسم جمعی از طلبه‌های کشور نیز حضور دارند

  حمل سیاهه جنایات آمریکا علیه ملت ایران

  راهپیمایان تهرانی بنرهای مختلفی از جنایات آمریکا را از جمله حمله موشکی به هواپیمای مسافربری ایران،کودتای نوژه،‌ حمله به تاسیسات نفتی، ترور دانشمندان ایرانی، غائله کردستان، طرح داماتو، غارت اموال ایران، حج خونین سال 63، جنگ تحمیلی، پروژه ایران‌هراسی، اهانت به دولت و ملت ایران و توهین به مقدسات اسلامی حمل می‌کردند و بعضی از آنها را نیز در خیابان منتهی به خیابان طالقانی نصب کرده‌اند.

  خیابان‌های اطراف لانه جاسوسی گنجایش پذیرش شرکت کنندگان در راهپیمایی را ندارد

  راهپیمایی دانشجویی 13 آبان که از صبح امروز آغاز شده است با شور و حالی در حال برگزاری است که تردد در خیابان طالقانی ممکن نیست و خیابان‌های اطراف نیز گنجایشی برای شرکت کنندگان در راهپیمایی ندارد.

  دانش آموزان، سالمندان، طلبه‌ها، مسئولان کشور و جانبازان دفاع مقدس در این مراسم حضور دارند.

  شایان ذکر است مردم تهران با حضور در راهپیمایی 13 آبان فریاد انزجار از دولت آمریکا سرمی‌دهند.

  نقدی: 13 آبان امسال نشان‌دهنده جدیت ملت ایران در مقابله با آمریکاست

  سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در حاشیه مراسم 13 آبان در مقابل لانه جاسوسی آمریکا و در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به حضور گسترده اقشار مختلف مردم در این مراسم گفت: خوشبختانه امسال استقبال باشکوهی از مراسم روز 13 آبان شد و تاکنون طبق برخی برآوردها، 5 برابر جمعیت سالهای گذشته در این مراسم حضور یافته‌اند.

  وی افزود: حضور گسترده مردم در این مراسم نشان دهنده جدیت ملت ایران درمقابله با استکبار جهانی است.

  رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت سخنان دیروز مقام معظم رهبری گفت: به نظر من بیانات دیروز مقام عظمای ولایت منشور کامل نرمش قهرمانانه بود.

  نقدی ادامه داد: این سخنان تشویق مردم را در برابر استکبار جهانی و آمریکا و رژیم صهیونیستی مشخص کرد و همچنین موجب تقویت هیئت مذاکره کننده ایران در مذاکرات با کشورهای 1+5 شد.

  وی افزود: باید این سخنان را در عرصه عمومی و در سراسر کشور به درستی تدوین کرد.

  حدادعادل: راهپیمایی13 آبان موجب تقویت موضع ایران در مذاکرات هسته‌ای می‌شود

  غلامعلی حداد عادل رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به حضور پرشور و بی‌سابقه مردم در راهپیمایی 13 آبان، گفت: این حضور پرشکوه و بی‌سابقه به خوبی نشان می‌دهد که مردم ایران همچنان به آرمان‌های انقلاب پایبندند.

  وی افزود: به نظر من مراسم امسال 13 آبان بسیار باشکوه‌تر از مراسم سالهای گذشته برگزار شده است و مردم حضوری پررنگ در این مراسم دارند.

  همچنین حداد عادل در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه حضور گسترده مردم در 13 آبان به طور حتم سبب تقویت موضع ایران در مذاکرات هسته‌ای خواهد شد، گفت: به طور حتم دیپلمات‌های ما با این قدرت‌نمایی ملت ایران می‌توانند در حوزه دیپلماتیک به خوبی کار خود را انجام دهند.

  حضور وزرای علوم، بهداشت و آموزش وپرورش در راهپیمایی 13 آبان

  مراسم 13 آبان امسال با حضور پرشور مردم و مسئولان در حال برگزاری است که مقاماتی از قوه مجریه نیز در این مراسم حضور دارند.

  در این مراسم محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و فرجی‌دانا وزیر علوم تحقیقات و فناور حضور دارند.

  همچنین حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات در این مراسم حضور دارد.

  ما به دولت آمریکا اعتماد نداریم

  شرکت‌کنندگان در مراسم یوم‌الله 13 آبان با پلاکارد‌هایی با عنوان «ما تا آخر ایستاده‌ایم» استقامت و پافشاری خود بر آرمان‌ها را به نمایش گذاشتند.

  شرکت‌کنندگان همچنین با در دست داشتن پلاکاردهای «ما به دولت آمریکا اعتماد نداریم» غیر قابل اعتماد بودن دولت آمریکا را به تیم مذاکره کننده ایرانی یادآور شدند.

  اجرای سرود اسفندیار قره‌باغی و ترانه حامد زمانی در مراسم 13 آبان

  سرود «مرگ بر امریکا» توسط حامد زمانی در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا به مناسبت یوم‌الله 13آبان آغاز شد.

  این آهنگ روزگذشته طی مراسمی در لانه جاسوسی آمریکا رونمایی شده بود.

  سخنرانی سعید جلیلی در لانه جاسوسی آمریکا آغاز شد

  سخنرانی سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به مناسبت یوم‌الله 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی از دقایقی قبل در محل لانه جاسوسی سابق آمریکا آغاز شد.

  حضور اقلیت‌های مذهبی در مراسم یوم الله 13 آبان

  دراین مراسم اقلیت مذهبی از جمله کلیمیان و آشوری‌ها همراه با سایر اقشار مردم حضور دارند.

  نمایندگان این اقلیت‌ها اظهار داشتند که ما همچون دوران جنگ تحمیلی در تمامی صحنه‌ها مدافع کشور بوده و بر حقوق مسلم ایران تاکید داریم.

  قرائت قطعنامه تظاهرات سراسری یوم‌الله 13 آبان در بین راهپیمایان

  قطعنامه تظاهرات سراسری یوم‌الله 13 آبان ماه؛ روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در بین تجمع‌کنندگان قرائت شد.

  در ابتدای این قطعنامه آمده است: سیزدهم آبان ماه به عنوان یکی از مهم‌ترین نقاط عطف انقلاب اسلامی یادآور سه واقعه عبرت‌آموز در حافظه تاریخی ملت ایران است که دست پلید استکبار جهانی – بویژه آمریکای غارتگر و جنایتکار – در متن آن هویدا و تبلور بخش مقاومت، پایداری و اراده مستحکم ایرانیان حق طلب و آزاده در عرصه‌های رویارویی با جبهه استکبار و سلطه می‌باشد .

  این قطعنامه تبعید حضرت امام‌خمینی(ره) به ترکیه بدلیل اعتراض شجاعانه به معاهده ننگین کاپیتولاسیون و مصونیت مستشاران آمریکایی در سال 1343، کشتار وحشیانه دانش‌آموزان انقلابی توسط رژیم سفاک پهلوی در سال 1357 و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در سال 1358، را رخداد‌های برجسته‌ای می‌داند که 13 آبان ماه را در زمره‌ی"یوم الله" قرار داده و نمایشگاه عبرت‌آموزی از مبارزه مستمر و بی‌امان‌ ملت ایران علیه ام الفساد جهانی، شیطان بزرگ، آمریکای سلطه‌گر را به جامعه بشری عرضه‌ کرده‌اند.

  تظاهرات کنندگان در این قطعنامه یادآور شدند: اینک در شرایطی که نظام سلطه و در رأس آن دولت آمریکا در مصاف با انقلاب اسلامی و روند بیداری و مقاومت اسلامی، شکست‌های سخت و مفتضحانه‌ای را متحمل و چشم‌انداز ناامیدکننده‌ای از آینده خود در منطقه راهبردی غرب آسیا فراروی خود یافته است و به رغم اجماع ملی ایرانیان در فراهم کردن فرصت جبران برای سردمداران کاخ سفید، آنها ناتوان از اجماع سازی درونی، همچنان تشدید تحریم‌ها و فشار‌ها و تبدیل عرصه‌ی مذاکرات هسته‌ای به میدانی برای القاء ضعف نظام و ملت عزیز را دنبال کرده و به زعم خود در پی تسلیم ایران مقتدر هستند، ما شرکت‌کنندگان در تظاهرات سراسری یوم‌الله 13 آبان ماه، با گرامیداشت حلول ماه محرم، ماه پیروزی خون بر شمشیر، تقارن "روز ملی مبارزه با استکبارجهانی" با سرآغاز ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش را الهام بخش صحنه‌ی امروز نبرد ملت عاشورایی ایران با جبهه استکبار و سلطه قلمداد می‌کنیم.

  شرکت‌کنندگان در تظاهرات سراسری یوم‌الله 13 آبان ماه، وحدت، اتحاد، وفاق و یکپارچگی ملی حول محور"ولایت فقیه" و منویات و رهنمود‌های حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) را ضامن تداوم انقلاب اسلامی و پیگیری آرمان‌های بلند نظام و پیشرفت کشور و عامل شکست و ناکامی راهبردها و سناریو‌های شیطانی دشمنان انقلاب اسلامی دانسته و بر ضرورت تعمیق و تقویت همه‌جانبه آن بین آحاد جامعه و مورد توجه قرار گرفتن به عنوان اصول راهبردی توسط مسئولین و خواص کشور تاکید نمودند.

  در ادامه این قطعنامه آمده است: ملت انقلابی و استکبارستیز ایران اسلامی، ضمن دفاع از آرمان قدس شریف و ستایش مقاومت و پایداری مردم فلسطین در برابر جنایات رژیم نامشروع، حرام‌زاده و فاسد صهیونیستی، حمایت و همراهی آمریکا و برخی کشور‌های اروپایی از غده سرطانی اسرائیل را تهدید علیه صلح، آرامش و امنیت منطقه و مشارکت در ظلم و جنایت علیه ملت مظلوم و بی‌دفاع فلسطین دانسته و با محکوم کردن تشدید شهرک‌سازی در سرزمین‌های اشغالی و تاکید بر ضرورت اخراج کامل اشغالگران، تنها راه حل عملی و مشروع مسئله فلسطین را همچنان بازگشت فلسطینیان به سرزمین آباء و اجدادیشان و برگزاری انتخابات آزاد می داند.

  این قطعنامه می‌افزاید: ملت انقلابی ایرانِ اسلامی، با درک این تجربه که هر ملت و دولتی که به آمریکا اعتماد کند، ضربه خواهد خورد، حتی اگر از دوستان آمریکا باشد، بر ضرورت بازخوانی جنایت‌ها و خباثت‌های ایالات متحده علیه ملت ایران و افشای مصادیق سوءاستفاده‌های دولت آمریکا از اعتماد دولت‌ها به کاخ سفید تاکید نموده و فضاحت بزرگ جاسوسی آمریکا از متحدین اروپایی خود و شنود مکالمات و سلب حقوق شهروندی مردم کشورهای مختلف را مصداق سیاست‌های سلطه گرایانه، استکباری و ضد بشری این نظام مستکبر و متجاوز دانسته و آن را محکوم می‌نماید.

  در این قطعنامه به حق قانونی ملت ایران در بهره‌مندی از دانش هسته‌ای اشاره شده و آمده است: ملت شجاع ، بصیر و ولایت مدار ایران اسلامی، بهره‌مندی از دانش و فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای را حق قانونی و مسلم خود دانسته و ضمن پشتیبانی و حمایت از رویکرد جدید سیاست خارجی دولت در روند مذاکرات هسته‌ای با گروه 1+5 در چارچوب تاکتیک"نرمش قهرمانانه" و بر پایه اصل" عزت، حکمت و مصلحت"، حقوق و منافع ملی خود را در هیچ مذاکره‌ای قابل معامله نمی‌داند.

  شرکت‌کنندگان در تظاهرات بزرگ 13 آبان ماه در شرایط حساس مذاکرات هسته‌ای با آمریکا و دیگر اعضای گروه 1+5 فتوای ولی امر مسلمین و مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) را مهمترین اقدام"اعتماد ساز"کشور دانسته و ضمن مطالبه عذرخواهی بی‌درنگ دولت ایالات متحده از اشتباهات تاریخی خود، لغو جامع و کامل همه تحریم‌های ظالمانه را گام‌های حداقلی برای جلب اعتماد ملت ایران دانستند.

  این قطعنامه در ادامه افزود: مردم غیور و غیرتمند ایران اسلامی، ضمن افتخار به عملکرد انقلابی خود در مبارزه با نظام سلطه، آمریکا را شیطان بزرگ و دشمن شماره یک ملت ایران دانسته و شعار"مرگ بر آمریکا" را انعکاس دکترین استکبار ستیزی انقلاب اسلامی و فراگیر شدن آن در سطوح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی را از مظاهر اصلی قدرت ملی و عمق استراتژیک جمهوری اسلامی می‌داند و تا هنگام استیفای حقوق حقه ملت ایران و پایان یافتن سیاست‌های ظالمانه دولت مستکبر، غیرقابل‌اعتماد و عهدشکن ایالات متحده در قبال جامعه بشری، همچنان شعار راهبردی "مرگ بر آمریکا" عامل وحدت ملی و نشانه بارز انزجار جبهه مقاومت ضد آمریکایی در میهن اسلامی خواهد بود.

  در این قطعنامه بر حمایت ملت از دولت و مردم سوریه نیز تاکید شده و آمده است: ملت مجاهد و پایدار ایران اسلامی، ضمن حمایت از دولت و مردم مقاوم سوریه، با محکوم نمودن هرگونه تلاش برای ادامه جنگ افروزی‌ها و جنایات تروریستی تکفیری‌های تحت حمایت قدرت‌های سلطه‌گر، از پیوستن دولت قانونی این کشور به کنوانسیون منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی ابراز خرسندی کرده و راه حل نظامی و توسل به ابزار تهدید و زور را گامی در راستای دامن زدن به بحران در منطقه تلقی و تنها راه حل پایان بخشیدن به فاجعه انسانی و حل مسئله معارضین سوری را مذاکره و خروج سریع تروریست‌ها و فراهم کردن امنیت و آرامش برای تعیین حق سرنوشت کشور توسط حق مردم سوریه میداند.

  حمایت ملت ایران از امواج بیداری اسلامی نکته‌ای دیگری بود که در این قطعنامه بر آن تاکید شده  و بر همین اساس تظاهرکنندگان در اینق طعنامه آورده‌اند: ملت مسلمان و ظلم‌ستیز ایران، با حمایت از امواج بیداری اسلامی و آرزوی پیروزی ملت‌های مسلمان یمن و بحرین و دیگر ملت‌های حق‌طلب و آزادی‌خواه، از آحاد امت اسلامی بویژه مردم مصر و تونس می‌خواهد تا مراقب نقشه‌ها، ترفند‌ها و سناریوهای خطرناک انحراف و تداوم نفوذ استکبار در کشور‌های خود بوده و از هرگونه زورگویی، مداخله جویی و تحمیل قدرت‌های استعمارگر و سلطه‌طلب در امور کشورشان جلوگیری نمایند.

  این قطعنامه می افزاید: ملت شجاع و دلاور ایران اسلامی ضمن محکوم کردن اظهارات متناقض و همراه با توهم برخی از مقامات و دولت‌مردان آمریکا مبنی بر روی میز بودن گزینه نظامی با تاکید بر سپری شدن دوران تهدید و ارعاب به تأسی از مواضع مقتدرانه مقام معظم رهبری مدظله‌العالی و فرماندهی کل قوا و به پشتوانه هوشیاری و آمادگی‌های همه‌جانبه دفاعی نیروهای مسلح کشور، ارتکاب هرگونه اشتباه و غلطی از سوی دشمنان را با پاسخی قاطع، سخت و کوبنده مواجه و ایران را به گورستان متجاوزین تبدیل خواهند کرد.

  در پایان قطعنامه تظاهرات سراسری یوم‌الله 13 آبانه آمده است: ما شرکت‌کنندگان در این تظاهرات ملی، همراه با سایر آحاد و مردم رشید، انقلابی و ولایت مدار ایران ضمن میثاق مجدد با آرمان‌های بلند حضرت امام (ره ) و شهیدان گرانقدر انقلاب اسلامی و تجدید بیعت از هم ناگسستنی خود با ولی‌امر‌مسلمین‌ حضرت‌ امام‌خامنه‌ای‌عزیز(مدظله‌العالی)، منویات و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در عرصه‌های گوناگون – به ویژه در عرصه‌ی هسته‌ای و تاکتیک نرمش قهرمانانه و هوشمندی برابر جبهه معاندین ملت ایران – را "فصل الخطاب" دانسته و بر لزوم تلاش قوای سه‌گانه و تمامی جریان‌ها و جناح‌های سیاسی معتقد به انقلاب و نظام برای به‌کارگیری ظرفیت‌ها و فرصت‌های ملی در جهت تحقق منویات معظم له تاکید می‌نماییم.


  وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان هم به خیل عظیم راهپیمایان تهرانی پیوست

  نصرالله سجادی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در جایگاه ویژه برگزاری مراسم 13 آبان حضور یافت.

  سجادی دیروز از سوی حسن روحانی به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان به مجلس شورای اسلامی معرفی شد.

  مصلحی: تیم مذاکره کننده با پشتوانه راهپیمایی 13 آبان دشمن را مدیریت کند

  حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی وزیر اطلاعات دولت نهم در حاشیه راهپیمایی 13 آبان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اهمیت این راهپیمایی به این دلیل است که وقتی ما در داخل کشور اقتدار نشان دهیم و مردم نشان دهند که در مقابل دشمنان کوتاه نمی‌آیند، آنهایی که بحث مذاکرات را مطرح می‌کنند که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری یک مأموریت است می‌توانند با اقتدار و محکم بایستند.

  وی اضافه کرد: در واقع اجازه نمی‌دهند که حق و حقوق ملت ایران با مشکل مواجه شود و نکته مهم این است که کسانی که مذاکره می‌کنند می‌توانند با این پشتوانه دشمن را مدیریت کنند نه اینکه دشمن آنها را مدیریت کند.

  وی در پاسخ به این سؤال که 30 سال پیش دانشجویان ما نام این سفارت را لانه جاسوسی نهادند و اکنون تازه کشورهای دیگر آن را لانه جاسوسی می‌نامند، نظر شما در این باره چیست؟ اظهار داشت: بصیرت دانشجویان به تبعیت آنها از ولایت بازمی‌گردد. دقیقا آن زمان در تبعیت از امام آن حرکت شکل گرفت و امروز هم همین طور؛ هر جا این تبعیت پررنگ باشد بصیرت بالا می‌رود.

  پوشش مراسم ۱۳ آبان توسط ۶۰۰ خبرنگار، عکاس و تصویربردار

  هم اکنون حدود 600 خبرنگار، عکاس و تصویربردار در حال مخابره اخبار مربوط به این مراسم هستند.

  راهپیمایان تهرانی به یاری مستضعفان شتافتند

  در این مراسم صندوق‌هایی از سوی کمیته امداد برای کمک به محرومان و مستضعفان در نظر گرفته شد که حاضرین در این مراسم کمک‌های نقدی خود را به مستضعفان اهدا می‌کردند.

  مترو امروز در ایستگاه طالقانی توقف نکرد

  مترو امروز در حالی در ایستگاه طالقانی توقف نکرد که بسیاری از مشتاقان حضور در راهپیمایی با شکوه 13 آبان قصد داشتند در این ایستگاه برای پیوستن به راهپیمای شکوهمند یوم الله 13 آبان پیاده شوند.


   
  نوشته شده در دوشنبه 13 آبان 1392 ساعت 13:03 توسط : جوادعسکری | دسته : | 63 بازدید
 • []

 •  

   

   
  امیدوارم ان شا الله آنکه برنده اعلام می‌شود و بقیه‌ای که ظاهرا عقب می‌مانند به برنده تبریک بگویند و وقار و متانت خود را حفظ کنند و اگر یک وقت ایراد یا اشکالی هم دارد مسیر قانونی طی شود.
   
  پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : ایلنا: قدرت الله علیخانی مشاور پارلمانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام لحظاتی قبل با حضور در حسینیه جماران رای خود را به صندوق شماره ۱۷۴ انداخت.

  وی سپس با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه روز پس از برگزاری انتخابات را چگونه ارزیابی می‌کنید؟عنوان کرد: امیدوارم ان شا الله آنکه برنده اعلام می‌شود و بقیه‌ای که ظاهرا عقب می‌مانند به برنده تبریک بگویند و وقار و متانت خود را حفظ کنند و اگر یک وقت ایراد یا اشکالی هم دارد مسیر قانونی طی شود.

  مشاور پارلمانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان ضمن پاسخ به این سوال که عکس العمل‌ها در برابر رای نیاوردن کاندیدای مورد نظر چه خواهد بود؟ گفت: بالاخره دعا می‌کنم، چون که نجات پیدا کرده است.
  نوشته شده در جمعه 24 خرداد 1392 ساعت 18:17 توسط : جوادعسکری | دسته : | 65 بازدید
 • []

 •                     انتیران: محسن رضایی نامزد انتخابات ریاست جمهوری، در حین زیارت حضرت معصومه به پرسش‌های خبرنگاران در مورد حضور در انتخابات و اقبال مردمی به وی سخن گفت.

   

  محسن رضایی ساعاتی پیش، حین زیارت حرم حضرت معصومه به خبرنگاران در پاسخ به این سئوال که اقبال مردم را چطور دیده‌اید، اظهار داشت که ملت ایران با اقبالی که از خود نشان دادند، ما را بیش از پیش، شرمنده خود کردند. انشاءالله با تشکیل دولتی قدرتمند، پاسخ این محبت داده خواهد شد.
  نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که پیش از ظهر امروز در روستای منجیل‌آباد برای رای‌دادن حاضر شده بود، در جمع خبرنگاران اظهار داشته بود: پیام من به ملت ایران این است که انتخابات و تعیین دولت، نمایندگان مجلس و اعضای شورای اسلامی شهر و روستا از دستاوردهای بزرگ خود ملت ایران است که به بهای سنگینی آن را به دست آورده‌‌ایم و تعیین سرنوشتمان به دست خودمان افتاده است.

  وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بعد از اینکه رئیس‌جمهور شدید اولین کاری که می‌کنید، چیست؟، گفت: اولین کاری که در دولتم می‌کنم این است که مشکل گرانی و بیکاری را حل خواهم کرد. مردم به هر کسی رای بدهند خدا را شکر خواهم کرد و مطمئن هستم که ملت ایران حماسه‌ای متفاوت و باشکوه را رقم خواهند زد. من سرباز رهبری هستم و آمده‌ام تا به آرزوی شهدا مبنی بر زندگی بهتر برای ملت ایران جامه عمل بپوشانم و لذا به خاطر همین در عرصه انتخابات حاضر شدم.

  منبع : تابناک

  نوشته شده در جمعه 24 خرداد 1392 ساعت 18:10 توسط : جوادعسکری | دسته : | 97 بازدید
 • []


 • سفارش تبليغات
  نماینده میکروتیک | منزل مبله شیراز | تشریفات عروسی | فرش کاشان | طراحی بنر | تور چابهار | کتراک | اجاره آپارتمان مبله در تهران | آموزش بازاریابی | آینه کاری | گیت کنترل تردد نفر | اجاره سوئیت در شیراز | فرش کاشان | مهاجرت به آلمان | آموزش زبان انگلیسی | دکتر نوروزیان | طراحی سایت | تحصیل در آلمان | محمد صفرزاده | خرید ساعت | چاپ کارت شناسایی | منزل مبله | محمد دبیری
  X
  تبليغات